Bulut Teknolojisi Nedir?

Teknolojinin yaygınlaşması ve bununla birlikte artan veriler, kullandığınız yazılımların çoğalmasıyla depolama alanlarının ihtiyacı da artmaktadır. Bulut Teknolojisi Cihazlardaki yetersizliklerden dolayı geliştirilmiş web tabanlı uygulamalar ile işlemsel kolaylık sunan online depolama hizmetidir.

Bulut Teknolojisi Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinde barındırdığınız tüm uygulama, yazılımlar ve veriler Bulut Teknolojisi ile depolanır ve internete bağlı olduğunuz her cihazda depoladığınız uygulamalara, yazılımlara ve verilere dilediğiniz yerden erişebilirsiniz.

Ödüyo İle Bulut Teknolojisi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, büyük boyutta verilerin depolanabilirliği ve bu verilerin erişilebilirliği kolaylaşmıştır. Günümüzde artan veriler  ve beraberinde gelen  veri saklama sorununa karşılık  gelişen Bulut teknolojisi özellikle iş hayatını kolaylaştırmaktadır. Bulut (Cloud) Teknolojisi, internet üzerinden, erişimde bulunulan yazılım uygulamaları, veri depolama hizmeti ve işlem kapasitesi olarak tanımlanmaktadır. En düşük kapasiteli cihazla bile istenilen yerden istenildiği zaman her tür bilgiye, kişisel veriye ulaşmayı sağlıyor. Tüm bu işlemler için, dijital bir ağ aracılığıyla çoklu sunucu bağlantısı gerçekleştiriyor. Tüm işlemeler ve depolamalar, bulut sistemi tarafından sağlanır. İnternet üzerinde barındırdığımız tüm uygulama, program ve verilerimizin sanal bir makine üzerinde yani en çok kullanılan adıyla bulutta depolanması ile birlikte internete bağlı olunan cihaz ile her lokasyonda bu bilgilere, programlara ve verilere kolaylıkla ulaşım sağlanabilir. Bu teknolojinin online tahsilatta kullanması sonucunda kullanıcılar tahsilat yapmak istedikleri yada gerçekleştirdikleri tahsilatları güvenle saklayabilir ve dilediği zaman bu tahsilatlara ulaşabilir.

Ödüyo İle Bulut Teknolojisinin Avantajları

Güvenlik: Ödüyo’nun güçlü ilkeleri, kullandığı teknoloji ve denetimler sayesinde verileriniz, uygulamalarınız olası tehditlere karşı güvence altına alınır.

Erişim: İnternete bağlı olduğunuz sürece dilediğiniz yerde ve dilediğiniz cihazda 7/24 Ödüyo ile gerçekleştirmiş olduğunuz tahsilatlara erişim sağlayabilirsiniz.

Gizlilik: Ödüyo’nun güvenlik yapısı ile verileriniz sizin izniniz dışında herhangi bir üçüncü şahısla paylaşılamaz.

Güvenilirlik: Depolanan tahsilatlarınız ve yapılması gereken ödemeleriniz bulut sağlayıcısının ağında yedekli hâlde bulunur. Gerekli olması durumunda bu veriler izniniz dahilinde kurtarılır.

Tasarruf: Verilere erişimin kolay olması ve işlem süresinin en aza indirgenmesiyle zamandan tasarruf edilir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*