AÇIK BANKACILIK NEDİR?

Açık bankacılık ( open banking ) ; Bankalardaki finansal verilerinizin ; izin ve yetki dahilinde, hizmet sağlayıcılarıyla , işlem yapılabilmesi için paylaşılması sonucu oluşan bir bankacılık modelidir.
Üçüncü parti kuruluşları sizden, daha iyi bankacılık ve finans olanakları sunabilmek için bankanıza ait finansal verilerinizi talep ederler. Peki Nedir Bu Talep Edilen Finansal Veriler? Banka hesap bilgileri, hesap hareketleri , gelir-gider raporlarınız vb. yaptığınız birçok işlemi sayabiliriz.
Elbette bu verileri paylaşırken, aklımıza yapılan talebin güvenli olup olmadığı gelir. Bu verilerin paylaşımı bankanızın kontrolü aracılığıyla gerçekleşir ve her ne kadar işlemler veriler üzerinden yapılsa da bu verilere yalnızca siz ulaşabilirsiniz. Bu nedenle de oldukça güvenli bir yapıya sahiptir.
Bu şekilde ortaya çıkan bankacılık modeli sayesinde yeni hizmetler geliştirilir ve bunun en iyi örneklerinden biri de Ödüyo Ekstre’dir.

ÖDÜYO EKSTRE İLE TÜM BANKALAR TEK EKRANDA!

ÖDÜYO EKSTRE NEDİR?

Açık bankacılık modeliyle geliştirilmiş olan Ödüyo Ekstre tüm banka hesaplarınıza tek bir panelden ulaşmanızı sağlayan pratik ve güvenilir bir uygulamadır. Ödüyo Ekstre ile tüm banka hesaplarınıza tek tek şifre girmeye gerek kalmadan ulaşabilir, hesap hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Ekstre paketlerinden size uygun olanı seçerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken tek işlem banka hesaplarınızı entegre etmek! Yapılan nakit transferleri, Gelen/Giden ödemeler, Hesap detayları, İşlemlerin kim tarafından yapıldığı ve bunun gibi birçok işlemi görüntüleyebilir, tek yerden banka hesap hareketlerini yönlendirebilirsiniz.

 
 

   

 ÖDÜYO EKSTRE NELER SAĞLIYOR? 

Sınırsız kullanıcı ve  Kullanıcılar için detaylı yetkilendirme-İşlem kısıtları

 Anlık Döviz kuru ile tüm bakiyelerin istenilen cinsten karşılığı,

 Banka hesap bilgilerini SMS/Mail yoluyla paylaşım seçenekleri,

  Gelen/Giden nakit akışının anlık takibi,

 

Zengin filtreleme seçenekleri, geçmişe yönelik hareket takibi

  Hızlı ekran sayesinde, banka hesaplarına her ekrandan erişim kolaylığı,

  Rapor düzenleme ve birden fazla dışarı aktarım seçeneği,

Aylık/Yıllık bazda İşlem döküm grafikleri

Sınırsız Banka Hesabı ekleme

Tüm bankaların toplam bakiyeleri, Banka bazlı toplam bakiye

Gün sonu kapanış analizleri veri grafiği

bb

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*