E – Kılavuzz

DİA ile sanal poslarınızı entegre eden ve link ile tahsilat yapılmasını sağlayan  Yetkili  Çözüm Ortağı “Er Yazılım” tarafından hazırlanan “Ödüyo” portalı ile kolayca cari bakiye, vade bakiye, fatura, sipariş ve servis hizmet yönetiminde oluşan alacaklarınızı fiş bazlı link gönderebilir ve müşterilerinizin gerçekleştirdiği ödemeleri doğrudan DİA’ya aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

DİA Stok Cari Fatura(scf) ve Banka Çek Senet (bcs) modülüne sahip kullanıcılar; DİA Yetkili Çözüm Ortağı üzerinden de gerekli lisanslama ve kurulum adımlarını tamamladıktan sonra hızlı ve sorunsuz olarak  Ödüyo ile haberleşebilirler.

DİA Ödüyo entegrasyon modüllerinden birini tercih ederek DİA ile kontörsüz haberleşmesini sağlayabilirsiniz.

DİAÖdüyo entegrasyonu seçeneğini tercih eden kullanıcılarımızın “DİA-Ödüyo Entegrasyon” paketlerinden sahip oldukları ödüyo paketine göre tercihini yaparak Ödüyo entegrasyon lisansı edinilmelidir.

Paket içerikleri ve daha detaylı bilgi almak için;  DİA Yetkili İş Ortağı veya DİA Satış Departmanı ile iletişime geçebilirsiniz.

Ödüyo DİA Entegre Çözüm Lisans Adımları

  • DİA Yetkili Çözüm Ortağı üzerinden vereceğiniz “Ödüyo” siparişinde bildirilecek ödüyo üye mail adresine lisanslanacaktır.
  • Sipariş onaylanması sonrasında; DİA Yetkili Çözüm Ortağı tarafından lisanslanma aynı gün içerisinde yapılacaktır.
  • DİA Yetkili Çözüm Ortağı  üzerinden gelecek “Lisanslandı” bilgilendirmesi sonrasında; belirtilen sunucu adı, ws (webservis) kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş sağlayabilirsiniz.

WS Kullanıcısı:

DİA içerisinde bulunan kullanıcılar ekranından web servis için kullanıcı oluşturulması gerekmektedir. Bu kullanıcı ile firma personeli tarafından daha önce herhangi bir işlem yapılmamış olması ve bundan sonraki süreçte hiç işlem yapılmaması gerekmektedir.

Firma ve Dönem Kodu:

Entegrasyonu gerçekleştirilecek olan firma hangi firmanız olacak ise firma ve dönem kodu bilgilerini entegrasyon ekranında seçmelisiniz.

Ödüyo Üye Ekranı:

Ödüyo Paket Seçim Ekranı:

Ödüyo Dashbord Rapor Ekranı: