Garanti Bankası Sanal Pos Nasıl Kurulur?

Garanti Bankası Sanal Pos başvurusu onaylandıktan sonra altta ekran görüntüsü ve linki bulunan bölümden sistem giriş işlemleri başlatılır. Banka tarafından gönderilen “İşyeri No”, “Kullanıcı Adı” ve “Parola” ile sisteme giriş denilir.
Giriş butonuna bastıktan sonra Cep Telefonuna gelen şifrenin girilmesi ve daha kolay hatırlanabilecek başka bir şifre ile değiştirilmesi istenilecektir.

Sanal Pos yönetim ekranına girdikten sonra aşağıda ekran görüntüsünde olduğu üzere Yönetim menüsünden Şifre/Parola Resetleme bölümüne girilir.

Girilen ekranda bulunan PROVAUT kullanıcısını aktif yaparak kolay hatırlanabilecek bir şifre girilir. Şifre en az 8 karakterli harf ve rakam içermelidir.

Şifre değiştirme tamamlandıktan sonra 3d işlemleri için bankadan gönderilen dokümanlar arasında bulunan “3d_hesaplama.exe” uygulamasına girilen anlamlı 24 karakter ile convert edilir. Covert edilen değerden 3D Key oluşturulacaktır. Convert edilen kod Sanal Pos tanım ekranında bulunan 3D Secure Key Değiştirme ekranındaki Secure Key kısmına girilir. Aşağıda ekran görüntüsünde bir örnek girilmiştir.
24 haneli değer girilip Hesapla denildiğinde altta çıkan kod 3D Key olarak kullanılacaktır.
3D Hesaplama Hesaplama ve Diğer Dokümantasyon Bilgilerini http://www.garantipos.com.tr/mailing/Gvp.zip adresinden indirebilirsiniz.
3D Key oluşturularak Yönetim menüsü altında bulunan 3D Secure Key Değiştirme menüsüne girilir. Ekranda görülen terminal numarası not alınır. Sonrasında 24 haneli olarak girilen değerin convert edilmiş hali buradaki Secure Key ve Secure Key (Tekrar) alanlarına girilmesi gerekir.

Tanımlanan bu bilgiler Ödüyo menüsünde bulunan “Banka Tanımlama”  ekranına girilir.

Normal Güvenlik İçin: “Üye İşyeri No”“Terminal No”“Provizyon Kullanıcısı” ve “Şifre” bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.
3D Güvenlik İçin: “Üye İşyeri No”“Terminal No”“Provizyon Kullanıcısı”“Şifre” ve “3D Key” bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.

Belirtilen tüm bu tanımlar yapılarak pos çekim işlemlerinin yapılması sağlanır. Pos tanımlama ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Sanal Pos Tanımlama için hazırlamış olduğumuz  E-Kılavuzu inceleyebilirsiniz.