AKTARIM İŞLEMLERİ

  • Aktarım İşlemlerini gerçekleştirmek için panelin sol tarafında yer alan menüdeki Bankalar kategorisi içerisinden Aktarım İşlemleri sayfasını açmanız gerekmektedir.

  İşlem Menüsü

  • Sayfanın üstünde yer alan menüde uygun olanları aktarma, seçilenleri kaldırma, verileri tekrardan eşleştirme, anahtar kelimeleri ekleme ve listeleme aynı zamanda listeden kaldırılanları listeleyebileceğiniz işlem seçenekleri bulunmaktadır.

  Aktarım İşlemi

  • Yeşil olan satırlar aktarım için uygun anlamına gelmektedir. Hesap hareketi ile cariler eşleşir ve satırın rengi yeşil olur. Aktarıma uygun butonunu aktifleştirdikten sonra uygun olanları aktar seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Aktarım gerçekleştikten sonra ekrana banka fiş kodu gelir, bu kod ile ERP yazılımınızdaki banka fiş listesine yansıma durumunu kontrol edebilirsiniz.

  Seçilenleri Kaldırma İşlemi

  • Aktarıma uygun olanları seçtikten sonra kaldırmak istediğiniz zaman seçilenleri kaldır butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  Verileri Tekrar Eşleştirme İşlemi

  • ERP yazılımı ile banka hareketlerini yeniden eşleştirmek istediğiniz zaman “Verileri Tekrar Eşle” butonuna tıklamanız gerekmektedir
  •  Butona tıkladıktan sonra data yeniden eşleştirilir ve bağlantı kurulup liste yenilenir.

   

  Anahtar Kelime Ekleme İşlemi

  • Anahtar kelime eklemek için üst menüden “anahtar kelime ekle” butonuna tıklayabilir ya da hesap hareketinizde yapacağınız değişikliğin anahtar kelime olarak eklenmesini istiyorsanız o satırın üzerine gelip sağ tıklayınız ve “otomatik yakalama listesine ekle” butonuna tıklayınız.

   

  • Belirli periyotlar ile gerçekleştirdiğiniz, sık sık tekrarladığınız para transfer işleminiz mevcut ise aktarım işlemlerini yaparken her seferinde yeniden satış elemanı, proje kodu, banka hesabı ya da açıklama ekleme işlemlerine gerek kalmadan yalnızca bir kere tanım yaparak bu işlemi otomatik yakalama listesine aktarabilir ve bundan sonra aynı hesap hareketi geldiğinde yeniden tanım işlemine gerek kalmadan direkt aktarabilirsiniz.

   

  • Aşağıda yapmış olduğum örnekte konut sahibinin kiracısından gelen havale işlemini ele aldım.

  – Kira ödemesi adı altında hesabına gelen havale işlemi için her seferinde açıklama alanına apartman kat daire gibi detaylarını ekleyip carisini seçerek aktarmak yerine tek seferliğine anahtar kelime oluşturup bir daha aynı işlemi yapmak zorunda kalmaz.

   

  1. Hesap hareketinin üzerine gelip sağ tıklamanız ve “ Otomatik yakalama listesine ekle” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.

   

  2. Açılan ekranın sağ üstünde durum butonu mevcuttur, eğer yapacağınız anahtar kelimenin aktif bir şekilde sistemde kullanılmasını istiyorsanız durumu “evet” seçeneğine getirmeniz gerekmektedir.

  3.Tam eşleşme butonunu aktifleştirdiğiniz zaman bankadan gelen açıklama ile 4. Alandaki anahtar kelime birebir aynı ise yakalama işlemi yapar.

  4. Bu alana anahtar kelime girmeniz gerekmektedir. Eğer tam eşleşme butonunu açacak iseniz banka açıklamasının birebir aynısını yazmanız gerekmektedir. Açmayacaksanız yakalama işlemini kolaylaştıracak bir anahtar kelime ekleyebilirsiniz.

  5. Atanacak bilgiler alanına 6. Alandaki işlem tekrarlanır ise dolduracağım bilgileri de otomatik ekle emri vermiş oluyorsunuz. Hesap hareketinize Yeni açıklama, yeni fiş türü, yeni banka hesabı, yeni cari, yeni fiş kodu, proje kodu, satış temsilcisi ya da masraf merkezi ekleyebilirsiniz. Bir sonraki aynı cariden, aynı hesaptan gelen işleminizde bu bilgileri yeniden girmenize gerek kalmaz.

  6. Diğer bilgiler alanında hesap hareketinizin bankadan gelen ve ERP ile eşleşen bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Banka açıklaması, fiş türü, banka hesabı, eşleşen cari ve fişin kodunu görüntüleyebilirsiniz.

  7. “Anahtar kelime oluştur” seçeneğine tıklayarak sistemin otomatik kaydetme listesine eklemiş olursunuz.

  Anahtar Kelime Listesi

  • Üst menü de yer alan “Anahtar Kelime Listesi” butonuna tıklayınız. Butona tıkladığınız zaman Bankalar kategorisi altında yer alan “Genel Parametreler sayfası açılır.
  1. “Yeni Anahtar Kelime Oluştur” butonuna tıklayarak bir önceki aşamalarda anlattığım gibi anahtar kelime oluşturabilirsiniz.

   

  1. Anahtar kelimeler listemizde daha önceden eklemiş olduğunuz kelimelerin durumunu, kayıtlı hesapları, işlemin türünü, yeni açıklamalarını, yeni fiş türünü, yeni hesaplarını, yeni carilerini görüntüleyebilir dilerseniz için başlıklara çift tıklayarak sıralama yapabilirsiniz.

   

  1. İşlemler sütünü altında yer alan butonlara tıklayarak eklemiş olduğunuz anahtar kelimeleri düzenleyebilirsiniz.

  Listeden Kaldırma İşlemi

  • Hesap hareketlerinin üzerine gelip sağ tıkladığınız zaman “ Listeden Kaldır“ seçeneğini seçiniz.
  • Üst menüde yer alan “Listeden Kaldırılanlar” butonuna tıklayarak kaldırmış olduğunuz hesap hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.
  • Listede Hesap hareketinin tarihini, aktarım yapılacak IBAN’ ı, karşı IBAN’ ı, nereden yakaladığını, İşlem kategorisini, tip kodunu, tutarını, banka adını, banka hesap adını, banka açıklamasını, cari unvanını ve açıklamasını görüntüleyebilir kategorilerin üzerine çift tıklayarak sıralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

  Filtreleme Ve Sıralama İşlemleri

  1. Kırmızı alan içerisindeki seçenekler ile hesap hareketlerinizi sıralayabilir belirlediğiniz özellikler de filtreleme işlemi yapabilirsiniz.

  2. Filtreleme işlemi için; Başlangıç ve bitiş tarihlerini, banka, şube, fiş türü seçeneklerini belirleyebilir ve eşleştirmeniz gerekenleri, yakalananları seçebilirsiniz, aynı zamanda tutar aralığı da belirleyerek tüm işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

  3. Sıralama işlemi için; Tarih, aktarıma uygunluğu, cari unvanını, nereden yakaladığını, aktarım yapılacak IBAN’ ı, karşı IBAN’ ı, işlem kategorisini, tip kodunu, tutarı, banka adını, hesap adını ve açıklamasını büyükten küçüğe ya da alfabetik sıralayabilirsiniz.

  Empty tab. Edit page to add content here.
  Empty tab. Edit page to add content here.
  Empty tab. Edit page to add content here.
  Empty tab. Edit page to add content here.
  Call Now Button