Site Ayarları

  ŞİRKET BİLGİLERİ

  1. Firma Adı bilgilerinin girileceği alan.
  2. Firma unvan bilgilerinin girileceği alan.
  3. Firma adres bilgilerinin girileceği alan.
  4. Yönetici E-mail adresinin girileceği alan aynı zamanda gün sonu raporlarının alınacağı mail adresidir.
  5. Vergi numarasının girileceği alan.
  6. Firmanıza ait telefon numaralarının girileceği alan, Aralarına virgül koyarak birden fazla telefon numarası girebilirsiniz.
  7. Bildirim gönderilecek mail adresi hesabınıza para giriş, çıkış işlemlerinin gönderileceği mail adreslerini buraya yazabilirsiniz.

  ÖDÜYO ÖNYÜZ AYARLARI

  1. Sitenizin ön yüzünde ki site logosunu buradan ekleyebilir, Yükseklik ve Genişlik ayarlarını buradan yapabilirsiniz.
  2. Gönderdiğiniz mailde ve giden tahsilat makbuzların da yer alacak logoyu buradan ekleyebilir. Yükseklik ve Genişlik ayarlarını yapabilirsin.
  3. E-mail ile gönderilen Tahsilat makbuzu için isteseniz 2. bir resim (logo) ekleyebilir bu alana kaşenizi ekleyerek detaylandırabilirsiniz.
  4. Sitenizin alt kısmındaki site footer bilgisini buradan değiştirebilirsiniz.

  5. Ana sayfada yazan ‘Ödüyo ile İş Sektörünü Destekliyoruz’ yazısını buradan değiştirebilirsiniz.

  6. Ana sayfada yazan ‘Herhangi bir sorunuz varsa, danışmanımızla ücretsiz görüşme talep edin.’ Yazısını buradan değiştirebilirsiniz.

  7. Ana sayfada yazan ‘Destek 7/24’ yazısını buradan değiştirebilirsiniz.

  8.Ana sayfada yaza ‘Ödüyo! Kredi Kartı Güvenli Tahsilat Sayfası Gelişmiş Esnek Arayüz’ yazısını buradan değiştirebilirsiniz.

  9. Meta description alanından Google’da arama yapan kişilerin, bağlantınızı tıklaması için, gerekli olan açıklamalardır. İşletmenize göre buradan ayarlayabilirsiniz.

  10. Meta Keywords alanından Google’da arama yapan kişilerin hangi kelime ile sizi bulmasını istiyorsanız o kelimeyi buraya yazabilirsiniz.

  11. Meta Title alanından Ödüyo sayfanızın başlığını buradan değiştirebilirsiniz.

       SİSTEM AYARLARI

  • Kendi alan adınızı bu alandan kaydedebilirsiniz.

  BİLDİRİMLER VE ANASAYFA YÖNETİMİ

  Aşağıda Yer Alan Ödeme Panelinizdeki Form İçeriklerini, Zorunlu Olup Olmamasını Bu Kısımdan Yönetebilirsiniz.

  1.Ödüyo sitenizin Ana sayfa ödeme yaparken istediğiniz bilgileri buradan seçerek aktif hale getirebilir. İsterseniz zorunlu hale getirip zorunlu hale getirdiğiniz kısım doldurulmadan ödeme ekranını geçirmeyebilirsiniz. 

  2.Ana sayfanızda ki standart ‘Ad Soyad’ kısmını isterseniz ‘Firma Adı’ , ‘İşletme İsmi’ vb. isimlerle değiştirebilirsiniz. 

  3.Not Alanını aktif ettiğiniz zaman bu kısımda yazdığınız metin not alanında placeholder olarak gösterilir. Genellikle müşterilerden istediğiniz bir bilgi olduğu zaman bu kısım kullanılır. 

  4. Ödüyo admin panelinde ana sayfanızda ki raporlama etkinliklerini (Toplam Çekim Tutar Grafiğini Aktif Et, Günlük Çekim Tutar Grafiğini Aktif Et, İşlem Durum Çember Grafiği Aktif Et, Ana sayfada son çekim işlemlerini göster) buradan aktif ya da pasif yapabilirsiniz. 

  5. Ödüyo admin panelinden Ekstre banka Hesap Bildirimlerini (Para girişlerinde mail ile bilgilendirilme, Para çıkışlarında mail ile bilgilendirme) bu kısımdan aktif ya da pasif yapabilirsiniz.

  6. Ödüyo üzerinden günlük olarak rapor almak istiyorsanız bu seçeneği pasif hale getirebilirsiniz. Yada anlık olarak kendinize mail gönderebilirsiniz.

  Güvenlik Ayarları

  Güvenlik ayarları kısmından 2 faktörlü giriş ayarlayabilir ve Ödüyo panel kısmına giriş yapıldığı zaman E-posta bilgilendirme seçeneği aktif ise mail ile bilgi alabilirsiniz.

  1. 2 Faktörlü Doğrulama ile Ödüyo paneline her girişte SMS doğrulama kodu telefonunuza gönderilir ve gelen şifre ile Ödüyo’ya giriş sağlabilirsiniz.
  2. Kullanıcı girişlerinde yöneticiye bilgilendir seçeneği ile Ödüyo sistemine her giriş yapıldığında sistemde kayıtlı kullanıcıya e-mail ile bilgilendirme maili gönderilir.

  ÖDEME AYARLARI

  1. Parçalı Ödemeyi Aktifleştirdiğiniz Zaman Aşağıda Yer Alan Ödeme Panelinde Gördüğünüz Gibi Ödemeyi Yapacak Kişi Parçalı Ödemeyi Seçebilir Birden Fazla Kredi Kartı İle Ödemesini Tamamlayabilir.

  2. Serbest Ödeme kapat butonu ile Ana sayfanızda ki Ödeme yap butonunu aktif pasif yapabilirsiniz.

  3. Tahsilat makbuz numarası numaratörden alınsın mı? Butonu ile tahsilat makbuzlarına numaralandırma işlemini numaratör ile yapabilirsiniz.

  4. Tahsilat makbuzuna resmi yazı eklensin mi? butonu ile tahsilat makbuzuna isteğinize göre resmi gayriresmi yazı ekleyebilirsiniz.

  5. Birden fazla döviz tahsilatı seçeneği ile müşterilerinizden TL’nin yanı sıra USD ve EURO olarak da tahsilat yapabilirsiniz.

  6.. Ödeme sözleşmesi aktif edilsin mi? Butonu ile kendi özel bir ödeme sözleşmeniz var ise onu ekleyebilir ve müşterilerinize bu sözleşmeyi okudum, anladım yapabilirsiniz. İsterseniz aşağıda yer alan kutucuktan ‘Ödeme Sözleşmesi’ ismini değiştirebilirsiniz.

  SMS ŞABLONLARI & AYARI

  Eğer Ödeme Linklerinizi SMS İle Yapmak İstiyorsanız Öncelikle “SMS KURULUM” Dokümanımızı İnceleyip Sonrasında Kurulumu Yapınız.

  Kurulumu Yaptıktan Sonra Site Ayarları Kategorisinden SMS Şablonları Ayarlarınızı Tanımlayabilirsiniz.

  Değişkenleri Değiştirmeden Hitap Şeklinizi, Gidecek Mesajın Detaylarını Belirleyebilirsiniz.

  1. İlk Alandan Ödeme Bildirimizin Mesaj İçeriğini, İkinci Alanda Serbest Ödeme Bildiriminin İçeriğini, Üçüncü Alanda Fatura Bildiriminin İçeriğini, Dördüncü Alandan Sipariş, Beşinci Alandan Servis Formu Son Olarak Altıncı Alandan Ödemenin Tamamlandığına Dair Ödeme Bildiriminizi Düzenleyebilirsiniz. ( Kaydetmeyi Unutmayınız.)

  Hesaplama Ayarları

  1. Bu kısımdan cari vade hesaplamalarını önceki gün olaraka hesaplatabilirsiniz Bunun için Dia içerisine “ODUYO-C-VADE” raporu eklenmesi gerekiyor. Rapor yüklenmesi için Ödüyo destek alabilirsiniz.
  2. Bu kısımda ise Ödüyo Hesap Hareketleri standart olarak noktalı olarak işlem görürken bu parametre ile virgüllü olarak işlem yapabilirsiniz.

  Ör: Parametre kapalı iken:

  Parametre açık iken:

  B2B Ayarları

  1. B2b durumunu aktif hale getirebilirsiniz ve Ödüyo anasayfanızda ‘Ödeme Yap’ butonunun yanında ‘B2B Girişi’ aktif hale gelir. Bayileriniz bu kısımdan B2B sistemine giriş sağlayabilir.
  2. Ödüyo ana sayfa üzerinden B2b girişi yapıldıktan sonra isterseniz yeni kayıt seçeneğini aktif hale getirebilirsiniz bu kısımda yeni bayileriniz girip kayıt oluşturabilir ve sizin paneline bu kullanıcı düşer daha sonra siz onay verdiğiniz taktirde yeni üyeniz B2b sistemini kullanabilir

  Slider Ayarları

  Slider ayarlarından Ödüyo Ana sayfanız da gösterilecek görsel belirleyebilirsiniz ve görsele link verip web sitenize yönlendirebilirsiniz.

  Birden fazla slider ekleyebilirsiniz.