3

ÖDÜYO GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

3D Secure

3D SECURE NEDİR ?

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş ya da ödeme işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistemdir. 3D Secure sistemini yüz yüze alışverişlerdeki chip & pin uygulamasının sanal alışverişlerde kullanılan versiyonu olarak da tanımlayabiliriz. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği “güvenli sanal ödeme” çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

3D SECURE NASIL ÇALIŞIR ?

Ödeme yapacak kişi sizin E-Mail / SMS ile göndermiş olduğunuz linki kullanarak ödeme sayfanıza yönlendirilir. kredi kartı ile ödeme işlemini gerçekleştirmek için seçimini yaptığında ve ödeme işlemini onayladığında tüketicinin kredi kartına tanımlı olan telefon numarasına bankadan bir şifre gönderilir. Gönderilen bu şifre tek kullanımlıktır ve bu nedenle başka bir zamanda kullanılamaz. Tüketici bankadan cep telefonuna gelen kodu, e-ticaret sitesinin açılan banka sayfasına giriş yapar. Şifrenin doğru girilmesiyle beraber tüketicinin yaptığı alışveriş onaylanmış olur. Ödeme işlemi onaylandıktan sonra tüketici yeniden ödeme sayfanıza yönlendirilir. Bu sayfada satın alma işleminin gerçekleştiğine dair ekran ve işlemin detayları bulunur.

2

ÖDÜYO GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Güvenli Ödeme Sistemimizin İşleyişi Nedir ?

ÖDÜYO Güvenli ödeme sisteminde size özel subdomain tanımlanır ve veri tabanınız yine sizin kullanıcınıza özeldir. 256 Bit SSL ile korunmasını sağlanır.  www.firmaniz.ödüyo.com şeklinde istediğiniz isim de size özel sayfa açılır bu sayfa da yapılan tüm ödemeler 3D Secure ile korunmaktadır. Bu sayede ödemelerinizi risksiz bir şekilde alabilirsiniz ayrıca KVKK ile uyumlu çalışır ve müşterilerinizin, çalışanlarınızın ve bayilerinizin kişisel verilerini korururuz.

ÖDÜYO GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

256 Bit SSL Sertifikası

SSL NEDİR, SERTİFİKASI NE İŞE YARAR ?

SSL’in türkçe anlamı Güvenli Giriş Katmanı’ dır. SSL kişisel gizlilik ve güvenilirlik sağlayan, network üzerindeki bilgi transferi sırasında bilginin bütünlüğü ve gizliliği  için sunucu ile istemci arasındaki iletişimin şifrelenmiş şekilde yapılabilmesine imkan veren bu sayede gizliliğinin ve bütünlüğün korunmasını sağlayan güvenlik protokolüdür. SSL protokolü bütün yaygın web sunucuları ve tarayıcıları tarafından desteklenen bir protokoldür ve bu protokolü kullanabilmek için SSL Sertifikasına sahip olmak gerekir.

NASIL ÇALIŞIR ?

SSL kodlama için iki adet anahtar bulunmaktadır. Bu anahtarlar, dijital ortamda kodlanmış yazılımlardır. Bir anahtarın kilitlemiş olduğu veriyi, sadece diğer anahtar açabilir. Anahtarlarınızı yarattıktan sonra anahtarlardan biri sunucuda kalır. Diğer anahtar ise, bağlantı kurmak istediğiniz kişilere gönderilir. Dışarıdan sizinle iletişime geçmek isteyen kişi, anahtarı kullanarak mesajı güvenli bir şekilde size gönderir. Veri, size ulaşmadan, transfer sırasında veriye ulaşılsa bile, şifrenin çözülmesi için sizde bulunan diğer anahtar gerekecektir.

3D SECURE

256 Bit SSL Sertifikası

3D-Secure
256-bit-ssl-300x116