Sanal Pos Komisyon Oranları Nasıl Hesaplanır?

Sanal Pos Komisyon Oranları Nasıl Hesaplanır?

Günümüzde ticaret oldukça yaygınlaştığı için sanal pos kullanımı da fazlasıyla yaygınlaşıyor. Bu yüzden de sanal pos komisyon oranları nasıl hesaplanır sorusu, sıklıkla araştırılan bir konudur.

Sanal pos komisyon oranları banka ve uygulamalara göre değişiklik gösterebilir. Genelde yeni işletme kurmak isteyen kişiler için sanal pos komisyon oranları göz korkutucu olabilir. Genelde banka uygulamalarında alınan komisyon oranları daha yüksektir. Ayrıca taksit oranı arttığı takdirde bu komisyon oranı da artar.

Sanal pos komisyon oranları haricinde, aylık ve yıllık vergiler gibi oranlar da etkili olur. Bu konularda genelde yıllık sabit ücretler daha düşük tutulur. Sanal pos komisyon oranları nasıl hesaplanır konusunda, bu ücretler de etkiler.

Sanal pos komisyon oranları genel itibariyle yüzde 2.99 dan başlayarak, yüzde 11 e kadar artar. Bu durumlarda özellikle taksit sayısı belirleyici olur.

Sanal Posların Tercih Edilme Nedenleri

Sanal posların tercih edilme nedenleri şu şekilde açıklanabilir.

 • Sanal poslar günümüzde en çok kullanılan online ödeme yöntemlerinden biridir.
 • Hızlı olması ve güvenli seçenekleri ile pek çok işletme tarafından tercih edilir.
 • Avantajlı yönlerinin bulunması, tercih sebebi haline geliyor.
 • Ödemeler sanal poslar sayesinde günün her saati yapılabilir.
 • Önemli olan sadece internet erişiminin bulunmasıdır.
 • Bu yüzden ticareti daha aktif ve hızlı şekilde ilerler.

Sanal Pos Nerede Kullanılır?

Sanal pos nerede kullanılır, internet üzerinden yapılacak alışverişlerde ki tüm web sitelerinde kullanılabilir. Kolay ödeme sistemi sayesinde, pek çok işletmenin başlıca tercihi arasında yer alır. Özellikle küçük işletmeler ödeme konusunda sorun yaşamamak için sanal pos kullanmayı tercih ediyor.

Ödüyo İle Tüm Bankaların Sanal Posunu Kullanabilir Ve Ödüyo’nun İş Birliği İçinde Olduğu Aracı Sanal Pos Kurumlarından Avantajlı Komisyon Oranları İle Sanal Pos Sahibi Olabilirsiniz.

Sanal pos kullanımında, komisyon oranları ilk kullanan işletmeler için fazla gibi görünse de aslında zamanla daha avantajlı olduğu görülür. Bu yüzden ilk başta kullanımı özellikle yeni işletmeler için zor olabilir. Fakat sonrasında doğru bir tercih olduğu anlaşılır. Online ödeme yöntemleri, şimdilerde en sık tercih edilen sistemlerdir.

Sanal pos kullanımı konusunda bazı işletmeler kararsız kalabiliyor. Fakat avantajları oldukça fazla olduğu için kullanmak oldukça mantıklı olacaktır.

Hızlı Tahsilat Nasıl Yapılır?

Hızlı Tahsilat Nasıl Yapılır?

Hızlı tahsilat nasıl yapılır sorusu, pek çok işletmenin bilmek istediği bir konudur. Bu konuda doğru bir yol izlendiği takdirde kolay bir tahsilat yapılması mümkündür.

Tahsilat yapmanın işletmeler için önemi büyüktür. İşlevinin devam etmesi ticari işletmeler için çok önemlidir. Bu yüzden de en hızlı ve pratik çözümlerle tahsilat yapmak gerekir. Özgün çözümler üretmek için bu konuda şirketlerde gerekli bir durumdur.

Tahsilat işlemlerinde doğru bir nakit akış olması önem taşır. Bu yüzden de nakit akışının en doğru şekilde takip edilmesi gerekir. Bu konuda doğru çözümlerle hızlı şekilde tahsilat yapılması mümkündür. Önemli olan hızlı, planlı ve etkin olmaktır. Fakat öncesinde belirli yöntemleri uygulamak doğru olur.

Ödüyo ödemelerinizi garanti altına alır, hızlı ve kolay bir şekilde tahsilat yapmanızı sağlar. Dilediğiniz kredi kartı ile ister tek çekim, isterseniz taksitle ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçin müşterilerinizden veya bayilerinizden kolaylıkla tahsilat yapmaya başlayın.

Hızlı Tahsilat İçin İzlenecek Yöntemler

Hızlı tahsilat için izlenecek yöntemler vardır. Bunlar;

 • Ticari işlemler esnasında, müşteri ile net bir görüşme sağlamak gerekir. Fiyatlar konusunda ilk başta anlaşılır şekilde konuşmak doğru olur.
 • Ticari faaliyetlerde sosyal medya kullanımı dahil edilebilir. Bu şekilde ödeme işlemleri daha pratik olur.
 • Tahsilat konusundaki tüm konuları başından itibaren takip etmek doğru olur. Hukuki süreçleri bilmek önem taşır.
 • Eğer ödeme durumu gecikiyorsa, mali bir analiz yapılabilir.

Tüm bu süreçler izlenirken, bir yandan planlama yapmak da önem taşır. Ayrıca müşteri ile iletişime geçerken, pratik ve özgün çözümlerle beraber müşteri kaybetmemek de önem taşır. Doğru analiz, raporlama, cari durumları takip etme gibi konular önem taşır.

Hızlı Tahsilat Yapmanın İşletmeler İçin Önemi

Hızlı tahsilat yapmanın işletmeler için önemi konusunda izlenecek yöntemlerin doğru uygulanması oldukça mühimdir. Böylece olumlu sonuçlar elde etmek mümkündür.

Hızlı tahsilat, işletmeler için çok önemlidir. Ticaret yapan firmalarda önemli olan nakit akışının sürekli olarak sağlanmasıdır. Diğer türlü işletmenin ticaretine devam etmesi zor olabilir. Bu yüzden de doğru yöntemlerle, planlı ve etkin bir yol izlenerek başarılı tahsilat işlemleri gerçekleşir.

Tahsilat işlemleri konusunda, firmalar bu konuda yetkili olan kişilere sıklıkla eğitim vermesi gerekir. Doğru yöntemler anlatıldığı takdirde, tahsilat ekibi hızlı çözümler üretir.

Sanal Pos Neden Gerekli?

Sanal Pos Neden Gerekli?

Sanal pos neden gerekli sorusu, özellikle işletmelerin cevabını bilmek istediği bir sorudur. Çünkü günümüzde ticari işlemler oldukça artış gösteriyor. Bu anlamda hızlı işlem yapmak oldukça önemli bir hale geldi. Çünkü hem müşteri hem de işletmenin akışını daha düzenli şekilde taşıması önem taşıyor.

Özellikle işletmelerdeki nakit akışı, doğru tahsilat yapılmadığı takdirde sorun olabiliyor. Ayrıca müşterilerde genel olarak daha güvenilir ödemeler yapmak istiyor. Bunun için de sanal pos uygulaması en güvenilir ödeme sistemlerinden biridir. Bu yüzden de kullanımı neredeyse gerekli hale geldi. Özellikle insanların e ticarete fazlasıyla yönelmesi ile sanal pos kullanımı daha da arttı.

Sanal Pos Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Sanal pos uygulamasının avantajları nelerdir diye merak edenler için şu şekilde sıralanabilir;

 • Sanal pos uygulamasında günün her saati ödeme almak mümkündür. İnternet erişimi olması yeterli olur.
 • Çok daha kolay ve pratik bir ödeme yöntemi bulunur. Ayrıca güvenli bir ödeme sistemidir.
 • Sanal poslarda ödeme işlemlerini takip ve analiz etmek çok daha kolaydır.
 • Sanal pos kullanımı sayesinde fatura işlemleri online olarak da gerçekleşiyor.

Sanal pos uygulaması, özellikle küçük işletmelerde en çok tercih edilen uygulamadır. Bunun yanı sıra e ticaretle uğraşan hemen her web sitesi sanal pos kullanımı yapıyor. Bu şekilde daha hızlı hizmet vermek mümkün hale geliyor. Pek çok kategoride sanal pos kullanımı mümkündür.

Ödüyo ile tüm bankaların sanal poslarını tek bir panel üzerinden yönetebilir ve tahsilat işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. 

Sanal Pos Uygulamasında Komisyon Var mı?

Sanal pos uygulamasında komisyon var mı? Pek çok kişinin araştırdığı bir konudur. Sanal posların pratikliği sayesinde yapılan ticari işlemle beraber, tüm işlemler çok daha kolay şekilde yapılır. Ayrıca sanal posların günümüzde neredeyse zorunlu hale gelmesiyle, komisyon oranları da ilgi çekiyor.

Sanal pos uygulamasında genelde tüm banka ya da diğer uygulamalarda komisyonlar birbirine yakındır. Fakat yüzde 2.99 oranıyla başlar. Yükselme durumu ise taksit durumu ve bankaya göre değişkenlik gösterebilir.

Günümüzde en doğrusu sanal pos kullanımıdır. Çünkü bu şekilde hem müşteri hem de işletme açısından en kolay ve de güvenli şekilde işlemler halledilebilir.

Kimlik Kartıyla Ödeme Sistemi

Kimlik Kartıyla Ödeme Sistemi

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte nakit para taşıma da azalmıştır. İnsanlar yaptıkları alışverişleri genelde kartla ödemeyi tercih eder. Fakat farklı bankalardan çok fazla karta sahip olmak insanların aklının karışmasına ve durumun zorlaşmasına neden olabilir. Kimlik kartıyla ödeme sistemi sayesinde insanlar bu işlemleri çok rahat bir şekilde yapabilecekler.

Bilindiği gibi son birkaç yıldır hayatımıza girmiş olan çipli nüfus cüzdanları farklı alanlarda kullanılabiliyor. Bu kartların günümüzde hem ehliyet hem de e-imza olarak kullanımı mümkün. Bu özelliklerine ise bir yenisi daha ekleniyor. Kimlikler artık bir ödeme sistemi olarak da kullanılabilecek. Günümüzde dünyada kimlik ile ödeme sistemini kullanan çeşitli ülkeler bulunuyor. Ülkemiz de bu sistemi kullanmaya başlayacak ülkeler arasında yer alıyor.

 

Yeni Kimlik Kartı ile Ödeme Nasıl Gerçekleştirilecek?

E-devlet sistemi gereğince yeni kimlik kartları içerisinde vatandaşların güvenlik, sağlık gibi pek çok bilgisi özel çipler içerisinde yer alıyor. Elektronik kimlik için özel olarak geliştirilen cihazlar bu kimliğin doğrulaması işlemini gerçekleştirecek. Bu sayede vatandaşlar yeni çipli kimlikleri ile;

 • Para transferi
 • Alışveriş
 • Kredi kullanımı
 • E-imza gibi pek çok işlemi yapabilecekler.

Çipli kimliklerin kullanımının artması ile birlikte kurumlar da artık elektronik kimlik doğrulamasına geçmeyi amaçlıyor. Artık günümüz teknolojisinde cihazlar uzaktan kimlik doğrulamasının yapılabildiği alanlarda kimlik ile para transferi ya da çeşitli kredi işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Bu uygulama sayesinde çipli kimlik kartları vatandaşı n diğer kartlarının yerini alacak gibi görünüyor. Bunun yanında e-kimlik ve e-imza işlemleri ile de yasal süreçlere uygun bir şekilde müşteri elde edilmesi de mümkün oluyor. Çipli kimlikler sayesinde kişiler alışveriş esnasında bankaların sunmuş olduğu avantajları ve kredi tekliflerini kimlik doğrulama ve e-imza sayesinde kabul edebilecekler.

Kimlikle ödeme sistemi sayesinde bankaların yeni müşteri kazanması da çok daha kolay olacaktır. Bu uygulama sayesinde yeni üye iş yerleri bankaların şubesi konumunda olacak. Günümüz koşullarında bankalar kredi başvurusu gibi işlemleri için üye iş yerlerinde de bir görevli bulunduruyor. Bunun yanında ıslak imza, kurye, kağıt, arşiv gibi işlemlerin yüksek maliyetli olduğu işlemler yürütülüyor.

Kimlik ödeme sistemlerinin gelmesi de pek çok avantajı beraberinde getirecek. Kart dağıtım, kart komisyon, operasyon masrafları, yurt dışına ödenen paralar da artık vatandaşlardan alınmayacak. Bunun yanında bu uygulama pek çok yerel şirkette uygulanacağı için ülke ekonomisi de bu durumdan olumlu bir şekilde etkilenecek gibi görünüyor.

 

Parmak İzi ile Güvenli Ödeme Sistemi

Bunun yanında kimlik kartı ile ödeme işlemi kişilerin finansal özgürlüğünü de artıracak. Bunun yanında kimlik kartının yetkili kurumlardan mı alındığı ya da kişiye ait olup olmadığı da parmak izi, PIN, dijital fotoğraf, dijital sertifika ile gerçekleştirilebilecek. Bu şekilde POS cihazlarında PIN girerek yapılan ödemelerden çok daha güvenli bir işlem sağlanmış olacak.

Normal kredi kartlarını başkalarının ele geçirmesi durumunda rahat bir şekilde işlem yapmaları mümkünken E-kimlik kartlarda parmak izi doğrulama bulunacağı için bu işlemlerin yapılması mümkün olmayacak. Bunun yanında e-kimlik kartları ile milli ödeme sistemi de olmuş oluyor. Bu şekilde yabancı ödeme altyapıları ile meydana gelen yurtdışı bağımlılığı da daha az bir hale gelmiş olacak. Bunun yanında bankalar kendi kartlarını da dağıtamayacaklar. Bu şekilde insanların ceplerinden birden fazla kart taşıdığı dönemlerde sona erecek. Çünkü tek bir kart yardımıyla tüm işlemleri rahat bir şekilde gerçekleştirebilecekler. Bu gibi sebeplerle e-kimlik kartları ile ödeme sisteminin pek çok avantajı bulunuyor.

 

Banka İşlemleri En Kolay Nasıl Halledilir?

Banka İşlemleri En Kolay Nasıl Halledilir?

Bankalar, günümüzde büyük bir yere sahiptir. Finansal akışın sürekli olarak devam etmesinde bankaların büyük etkisi bulunur. Banka işlemleri pek çok farklı durum ve birim seçenekleri bulunur. Bu yüzden pek çok kişinin bilmek istediği banka işlemleri en kolay nasıl halledilir konusunda, her işlem için farklı cevaplar vermek mümkündür.

Bankalara gidildiği zaman belirli kişilerle karşılaşılır. Öncelikle gişe, sonrasında bireysel müşteri temsilcisi, kurumsal müşteri temsilcisi, KOBİ müşteri yönetimi gibi pek çok alan bulunur. Bankada çalışan kişilerin her biri alanında uzman kişilerden oluşur. Bankaya gidildiği zaman gerekli işlemler anlatıldığında, belirli kişilere yönlendirme yapılır. Fakat bu konuda önemli olan banka işlemlerinin pratik şekilde yapılmasıdır.

Ödüyo Ekstre ile tüm bankaların hesap hareketlerinin tek ekranda görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Kullanımı

Banka işlemleri en kolay nasıl halledilir konusunda, günümüzde en sık tercih edilen internet bankacılığı kullanımı şeklindedir.

 • İnternet bankacılığında, telefon üzerinden kolaylıkla banka işlemlerini halletmek mümkündür.
 • Çeşitli ödemeler, alışveriş, taksitlendirme gibi pek çok seçenek internet bankacılığı ile yapılır.
 • Kredi ödeme ya da kart başvurusu gibi işlemlerde internet üzerinden yapılır.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte internet bankacılığı artık pek çok kişinin başlıca kullandığı hizmetlerden biridir. Uygulama üzerinden kolaylıkla banka işlemleri yapılır. Kimi zaman kredi kartı başvurusu bile internet üzerinden kolaylıkla yapılır. Bu yüzden de internet bankacılığı herkesin başlıca tercihleri arasında yer alıyor.

Para Transfer İşlemleri

Banka işlemleri en kolay nasıl halledilir konusunda, para transfer işlemleri en çok merak edilen konulardan biridir. Çünkü bankalarda para transferi çok yoğun olan işlemlerden biridir. Havale ve EFT gibi işlemler de internet bankacılığı sayesinde artık kolay şekilde yapılır. Bu yüzden de bankalarda bu konuda yavaş işlem almak durumunda kalınmaz. Daha hızlı ve kolay şekilde banka işlemleri gerçekleşir.

Para transfer işlemi yüksek mebla olduğu zaman bankada yapılması gerekebilir. Yoğunluk olsa da gün içerisinde para transfer işlemi gerçekleşir.

Banka işlemlerinde havale, EFT, ödeme yapma, para çekme, kredi başvurusu gibi pek çok seçenek bulunur. İnternet bankacılığı bu konuda gelişimi ilerleterek her konuda insanlara faydalı olmaya çalışıyor. Bu yüzden de her geçen gün hızlı banka işlemleri yapılması için gelişmeler yapılmaya devam ediliyor.

1 2 3 6