Ödeme Kuruluşu Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz.

Sanal pos cihazları saat ve gün fark etmeksizin firmaların müşterilerinden tahsilat almasını sağlayan birçok kullanıcının tercih ettiği ve işlemlerin online yazılımlar kullanılarak gerçekleştiği bir altyapıdır.  Her bankadan ayrı ayrı sanal pos almak istemeyen kobiler için alternatif seçenek ödeme kuruluşlarında mevcuttur. Bankaların yanı sıra ödeme kuruluşlarının sunduğu sanal poslar da tercihlerimizin arasında yer almaya başladı.

Peki neredeyse tüm bankalar ile çalışan bu ödeme kuruluşları içerisinden seçim yaparken nelere dikkat etmek etmeliyiz?

Yalnızca oranları göz önünde bulundurarak seçim yapmak uzun vade için uygun mudur?

Seçeceğiniz ödeme kuruluşunda hangi özellikleri aramalısınız?

 

GÜVENLİK

Güvenlik altyapısının önemi müşterilerin verileri mevzubahis olduğu zaman kat ve kat artmaktadır. SSL şifreleme tekniği, 3D ödeme yöntemleri gibi güvenlik altyapıları incelenmelidir.  Satış sonrası müşteri ödeme adımına geçmeden önce İsim, Soy isim, Kart numarası, Kartın son kullanma tarihi ve CVC bilgileri alınır ve bu bilgilerin saklanması internet sitesi ya da Online Tahsilat firması aracılığı ile sağlanır.

 

BELGELEME

Çekim işlemi sonrasında müşteriye tahsilat makbuzu iletilmesi ve iletilen belgenin de tarafınızca saklanması gerekmektedir aksi takdirde, geri ödenek için 540 gün itiraz süresi hakkı bulunmaktadır. Online Tahsilat Sistemi sayesinde kaşeli imzalı tahsilat makbuzu e-mail ya da SMS olarak iletilerek, hem sizi hem de müşterinizi güvence altına almaktadır.

ENTEGRASYON

Sanal posun entegrasyonu için Online Tahsilat Sistemi ya da ürün satışı yapıyorsanız E- Ticaret altyapısı kullanmayı tercih edebilirsiniz ve bu işlemi otomatikleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Seçtiğiniz Ödeme kuruluşları ile size uygun olan Online Tahsilat ya da E- Ticaret altyapısının entegrasyon seçeneğini de göz önünde bulundurmalısınız.

 

MALİYET

Şirketinizin işleyişine uygun aylık ya da yıllık minimum maliyete sahip olan sanal pos, oranları ve aynı zamanda bloke süreleri de göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir.

 

DESTEK

Seçim yapmadan önce sanal pos sağlayıcısının sorular yönelttiğinizde özel yardım hatları aracılığı ile satış sonrası desteği sunduğundan ayrıca platform da destek alanı bulunduğundan ve E-Mail üzerinden iletişim de sağlayabileceğinizden emin olmanız gerekir.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.