GARANTİ BBVA SANAL POS BAŞVURU

GARANTİ BBVA SANAL POS BAŞVURU

İnternet’ten satış yapmak ya da tahsilatlarınızı online almak istiyorsanız ve nasıl bir ödeme sistemi kullanacağınızı bilemiyorsanız, Garanti BBVA sanal pos başvurusu yaparak başlayabilirsiniz.

 • Internet üzerinde kendi adresinizde satış yapmak istiyorsanız Garanti BBVA Sanal POS’u sisteminize kolaylıkla entegre edebilirsiniz.
 • Eğer SSL sertifikası gibi güvenlik önlemleri ile uğraşmak istemiyorsanız Garanti BBVA Güvenli Ortak Ödeme Sayfası’ nı kullanarak, müşterilerinizin ödemelerini Garanti BBVA üzerinden yapmasını sağlayabilir, bunun yanı sıra Garanti BBVA Sanal POS’un tüm kolaylık ve avantajlarından faydalanabilirsiniz.
 • Yüksek hacimli, sürekli tekrarlayan tahsilatlarınız için ise Garanti BBVA ve tüm bankalara entegre çalışan Ödüyo Online Tahsilat Sistemi’ni kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek deneyimli Elektronik Ticaret destek servisine 7 gün 24 saat ulaşabilirsiniz.

GARANTİ SANAL POS NASIL ALINIR?

Sanal pos alabilmek için öncelikle işletmecinin bankaya başvuru yapması gerekir.

Başvuru Adresi; https://www.garantibbva.com.tr/tr/kobi/kredi_kartlari/uye_isyeri/sanal_pos.page

Yapılan bu başvuruda talep edilen evrakların listesi aşağıdaki gibidir.

Sanal pos başvurusunda istenen evraklar:

– Nüfus cüzdanı örneği

– Vergi levhası

– Ortaklık sözleşmesi

– İmza sirküleri

– Ticaret sicil gazetesinin fotokopisi

Genel olarak bu şekilde evraklar talep edilir. Ancak evrakların bankadan bankaya değişiklik göstermesi mümkündür. Bu evrakları hazırlayan işletme yetkilisi bankaya başvuru yaparak onaylanmasını bekliyor. Onay sürecinde E-Ticaret sitesi ya da Online Tahsilat sitesi banka tarafından kontrolden geçirilir. Banka tarafından Sanal Pos başvurusunun onaylanması sonrasında firmanın sisteme entegrasyon işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında bir uygulama eğitimi verilir, eğitim sonrası testten geçirilerek Sanal Pos ile ürün satışı devreye alınır.

BAŞVURU DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ NELERDİR?

 • Firmanın web sayfası erişilebilir, sitedeki ödeme adımları çalışıyor olmalıdır.
 • Firma, sanal mağazasında güvenli alışveriş ortamını sağlamak için yetkili kuruluşlardan geçerli SSL sertifikası almalıdır.
 • Ödeme sayfasında kredi kartı ile ödeme seçeneği yer almalıdır.
 • Web sayfasında ürün kataloğu ve alışveriş sepeti bulunmalıdır.( E- Ticaret firmaları için geçerlidir.)
 • Firma sanal mağazasında, tüketiciye garanti, iade ve iptal hakkındaki şirket prensiplerini açık ve net olarak belirtmelidir.
 • Web sayfasında “gizlilik taahhüdü ve güvenlik politikası” ile ilgili yazılı içerikler yer almalıdır.
 • Web sayfasında ürün teslimatına ilişkin bilgiler yer almalıdır. ( E- Ticaret firmaları için geçerlidir.)
 • Web sayfasında firmanın adı, açık adresi, sabit telefon ve fax numaraları, e-posta adresi gibi tüm iletişim bilgileri doğru ve güncel olarak yer almalıdır.
 • Firma döviz ile satış yapacaksa web sayfasında satış kurunu göstermelidir.
 • Firma, faaliyet alanına göre yetkili kurumlardan aldığı evrakları başvuru esnasında iletmelidir.
 • Turizm İşletmeleri için TURSAB Belgesi İlaç satışı yapan işletmeler için Sağlık Bakanlığı’ndan Yetki Belgesi
 • Oyun ve eğlence aracı olan ateşli silah ve patlayıcı malzeme satışı yapılıyor ise Valilik’ten Satış İzin Belgesi
 • Firma, sanal mağazasında hukuka aykırı olan ürün satışı yapmamalıdır. (Örneğin; kumar, ateşli silah gibi ürünlerin satışı Türk Kanunlarına göre özel hükümlere tabidir.)

Yukarıdaki kriterlere uymayan, Hukuka aykırı ürün satışı yaptığı tespit edilen firmaların Sanal POS başvurusu kabul edilmeyecektir.

Garanti Bankası Sanal Pos başvurusu onaylandıktan sonra altta ekran görüntüsü ve linki bulunan bölümden sistem giriş işlemleri başlatılır. Banka tarafından gönderilen “İşyeri No”, “Kullanıcı Adı” ve “Parola” ile sisteme giriş denilir.

Giriş butonuna bastıktan sonra Cep Telefonuna gelen şifrenin girilmesi ve daha kolay hatırlanabilecek başka bir şifre ile değiştirilmesi istenilecektir.

Garanti Sanal Pos Giriş Ekranı; https://yenisanalposweb.garanti.com.tr/web/login

Sanal Pos yönetim ekranına girdikten sonra aşağıda ekran görüntüsünde olduğu üzere Yönetim menüsünden Şifre/Parola Resetleme bölümüne girilir.

Girilen ekranda bulunan PROVAUT kullanıcısını aktif yaparak kolay hatırlanabilecek bir şifre girilir. Şifre en az 8 karakterli harf ve rakam içermelidir.

Şifre değiştirme tamamlandıktan sonra 3d işlemleri için bankadan gönderilen dokümanlar arasında bulunan “3d_hesaplama.exe” uygulamasına girilen anlamlı 24 karakter ile convert edilir. Covert edilen değerden 3D Key oluşturulacaktır. Convert edilen kod Sanal Pos tanım ekranında bulunan 3D Secure Key Değiştirme ekranındaki Secure Key kısmına girilir. Aşağıda ekran görüntüsünde bir örnek girilmiştir.

24 haneli değer girilip Hesapla denildiğinde altta çıkan kod 3D Key olarak kullanılacaktır.

3D Hesaplama Hesaplama ve Diğer Dokümantasyon Bilgilerini http://www.garantipos.com.tr/mailing/Gvp.zip adresinden indirebilirsiniz.

3D Key oluşturularak Yönetim menüsü altında bulunan 3D Secure Key Değiştirme menüsüne girilir. Ekranda görülen terminal numarası not alınır. Sonrasında 24 haneli olarak girilen değerin convert edilmiş hali buradaki Secure Key ve Secure Key (Tekrar) alanlarına girilmesi gerekir.

Tanımlanan bu bilgiler Ödüyo menüsünde bulunan “Banka Tanımlama”  ekranına girilir.

Normal Güvenlik İçin: “Üye İşyeri No”, “Terminal No”, “Provizyon Kullanıcısı” ve “Şifre” bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.

3D Güvenlik İçin: “Üye İşyeri No”, “Terminal No”, “Provizyon Kullanıcısı”, “Şifre” ve “3D Key” bilgileri girilerek çekim sırasında banka ile haberleşmesini sağlayacaktır.

Belirtilen tüm bu tanımlar yapılarak pos çekim işlemlerinin yapılması sağlanır. Pos tanımlama ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız Sanal Pos Tanımlama için hazırlamış olduğumuz  E-Kılavuzu inceleyebilirsiniz.

 

 

GARANTİ BBVA BANKASI SANAL POS GİRİŞ EKRANI

 

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.